ביטוח מנהלים הוא אפיק חיסכון פנסיוני, המאפשר לכם להתכונן לתקופת הפרישה. אתם מוזמנים לקרוא על ההבדל בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים, הרכבו של הביטוח ומדוע כדאי לרכוש ביטוח מנהלים בעמיתים ניהול הסדרים פנסיונים.

מהו ביטוח מנהלים?

ביטוח מנהלים הוא בעצם חוזה, פוליסת ביטוח, בין חברת הביטוח למבוטח. מכיוון שמדובר בחוזה בין שני גורמים, ביטוח מנהלים הוא אפיק גמיש יחסית אותו ניתן להתאים לצרכיו של המבוטח. בנוסף, בשונה מקרן פנסיה בה התנאים עלולים להשתנות בהתאם לדינאמיות בשוק ההון, שינויים בלוחות תוחלת החיים, תביעות העמיתים בקרן ועוד, תנאי החוזה לא יכולים להשתנות והם מובטחים לאורך כל תקופת החיסכון.

ממה מורכב ביטוח מנהלים?

ביטוח מנהלים הוא בעצם חיסכון לטווח ארוך הכולל כיסויים ביטוחיים למקרים של אבדן כושר עבודה או מוות בטרם עת. הכספים שנצברים במרכיב החיסכון מופרשים בצורה של קצבה חודשית עם הגיעו של המבוטח לגיל הפרישה הקבוע בחוק. במקרה של אבדן כושר עבודה ישולם הכיסוי הביטוחי בצורה של קצבה חודשית ובמקרה של מוות בטרם עת ישולם הסכום שנקבע בפוליסה למוטבים בצורה הונית.

יתרונות ביטוח מנהלים

לביטוח מנהלים מספר יתרונות מובהקים:

מקדם קצבה מובטח
מקדם קצבה הוא מספר בעזרתו "מתרגמים" סכומים שנצברו בחיסכון הפנסיוני לקצבה חודשית לשארית בחיים. ביטוח מנהלים מאפשר לכם ליהנות ממקדם קצבה מובטח, בניגוד לקרנות פנסיה, כך שאתם יכולים לדעת בדיוק מה יהיה גובה הקצבה שלכם עם היציאה לגמלאות.
למידע נוסף אודות מושגים מקצועיים – מילון מושגים >>

קביעת מוטבים
בניגוד לקרן פנסיה בה המוטבים נקבעים בתקנון, בקרן פנסיה המבוטח יכול לקבוע למי יעבור הכסף לאחר מותו בין אם מדובר בהורה, קרוב משפחה או חבר.

כיסוי ביטוחי
בניגוד לקרן פנסיה, הכיסויים הביטוחיים בקרן פנסיה למקרים של נכות ואבדן כושר עבודה הינם כיסויים מקיפים ביותר. הכיסויים השונים המשמשים כרשת ביטחון פיננסית איכותית לכם ולמשפחה במקרה של פגיעה בכושר ההשתכרות.

מסלולי השקעה
ברכישת ביטוח מנהלים עומדים לרשותכם מגון מסלולי השקעה בעלי אופי שונה, מהם אתם יכולים לבחור את מסלול ההשקעה המתאים לכם ולצרכיכם.

הפקדות

שכירים
כאשר מדובר בעובד שכיר, ההפקדות נחלקות בינו ובין המעסיק, כאשר העובד יכול להפקיד עד 7% מהשכר בכל חודש והמעסיק יכול להפקיד 7.5% משכר העובד החודשי כתגמולים ועוד 8.33% כפיצויים.

עצמאיים
במקרה של עובד עצמאי כל התשלומים מתבצעים על ידי העובד עצמו, כאשר הוא זכאי להפקיד עד 16% מהכנסתו החודשית, לפי תקרת ההפקדה המותרת על פי חוק.

הטבות מס

מכיוון שמדינת ישראל מעוניינת לעודד צבירה של חיסכון פנסיוני לתקופת הפרישה, גם שכירים וגם עצמאיים המפקידים כספים לאפיקי חיסכון פנסיוניים זכאים להטבות מס שונות.

כיצד בוחרים ביטוח מנהלים?

כאשר באים לבחור ביטוח מנהלים חשוב לשים לב למספר קריטריונים:

איכות השירות
ביטוח המנהלים שבחרתם מנוהל על ידי חברת ביטוח, שתפקידה לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד לרשותכם בכל שאלה או צורך. איכות השירות של חברת הביטוח משפיעה, מן הסתם, על ההחלטות שלכם לגבי ביטוח המנהלים ולגבי עתידכם, ולכן חשוב שתדרשו את השירות הטוב ביותר.

איכות הניהול
איכות ניהול הביטוח משפיע על החיסכון הסופי ועל הכספים שתקבלו בתקופת הפרישה. לפני החלטה על רכישת ביטוח מנהלים בדקו את ביצועי חברת הביטוח, והבטיחו לעצמכם את הניהול המקצועי והטוב ביותר.

ביטוח מנהלים בעמיתים ניהול הסדרים פנסיונים

עולם הביטוח מורכב ממגוון חברות המציעות מוצרים שונות ומבטיחות תשואות גבוהות, ניהול מקצועי ושירות מעולה, כיצד תדעו איך לבחור את חברת הביטוח וביטוח המנהלים המתאים לכם?
כאן אנחנו, עמיתים ניהול הסדרים פנסיונים, נכנסים לתמונה. הידע המקצועי העשיר שלנו וההיכרות על חברות הביטוח המובילות בתחום מאפשרים לנו להמליץ לכם על הפוליסות המתאימות לכם, ולשמש מעין יועץ אישי מול החברות השונות, כאשר האינטרסים שלכם בראש מעיינינו.

להזכירכם, עמיתים ניהול הסדרים פנסיונים הינה גוף עצמאי, כך שאנחנו לא מחויבים לאף אחת מחברות הביטוח ויכולים לשמור על אובייקטיביות מלאה שפועלת לטובתכם.

סגירת תפריט