בשנים האחרונות הפכו השקעות אלטרנטיביות לאפיק זמין ונגיש גם למשקיעים פרטיים

השקעות אלטרנטיביות הוא שם כולל לשורה של אפיקי השקעה המאפשרים להשיג תשואות עודפות ללא חשיפה לתנודתיות של שוקי ההון. בין ההשקעות האלטרנטיביות ניתן למצוא נכסי נדל"ן בישראל ובחו"ל, מתכות וסחורות, קרנות השקעה Private Equity ועוד.
כמו כן השקעות אלטרנטיביות כוללות שימוש באסטרטגיות מתוחכמות – לונג/שורט, ארביטראז' וכד' – באפיקי השקעה מסורתיים כגון קרנות נאמנות, אג"ח ותיקי השקעות.
בעבר היו השקעות אלטרנטיביות נחלתם הבלעדית של משקיעים מוסדיים ובעלי הון, אך בשנים האחרונות הן הפכו לזמינות גם למשקיעים פרטיים שמיצו את אפיקי ההשקעה המסורתיים.
השקעות אלטרנטיביות מיועדות לטווח ארוך ורבות מהן, אם לא כולן, כרוכות בוויתור על נזילות לתקופות ממושכות, לפחות 3 שנים, בהתאם לסוג ההשקעה הנבחר.

למי כדאי לשקול השקעות אלטרנטיביות?

• בעלי הכנסה עודפת שהגיעו לתקרות ההפקדה והחיסכון באפיקים הפנסיוניים
• בעלי הון כתוצאה מירושה או מכירת נכסים
• פנסיונרים שברשותם נכנסים פיננסיים נזילים
• בעלי תיק השקעות המחפשים לגוון את התיק
• בעלי נכסים פיננסיים נזילים שמחפשים רווחיות גבוהה יותר

השקעות אלטרנטיביות מחייבות ליווי מקצועי צמוד

עולם ההשקעות האלטרנטיביות הוא, כל הנראה, המורכב ביותר ולכל משקיע פרטי מומלץ להיכנס לתחום זה בזהירות רבה ורק עם ליווי מקצועי של מומחי השקעות מנוסים.
הסיבה אינה בהכרח קשורה לרמות הסיכון השונות, שכן קיימות השקעות אלטרנטיביות הנחשבות לסולידיות. למשל, השקעות בנדל"ן מניב. אך מאפייני ההשקעה, אופן הטיפול בה והיבטי מיסוי הכרוכים בהשקעות אלטרנטיביות דורשים תכנון מדוייק, מעקב מקצועי צמוד והבנה יסודית של התנהגות האפיק הנבחר. בהיותן מיועדות לטווח ארוך נדרשת תחזוקה מתמדת.

השקעות אלטרנטיביות עם צוות עמיתים

עמיתים מאפשרת ללקוחותיה גישה להשקעות אלטרנטיביות תוך ליווי מקצועי אישי לאורך כל הדרך.
על מנת להוביל משקיעים להשקעות אלטרנטיביות, המומחים של עמיתים מבצע באופן שוטף ורציף אחרי אפיקי ההשקעה האלטרנטיביים ושווקי הפעילות – יד על הדופק בלי הפסקה.

פנו אלינו למידע וייעוץ בנושא השקעות אלטרנטיביות

סגירת תפריט